Dodany: 2010-12-20 13:25:41

Objawy i leczenie aftJedną z bardziej zaskakujących i niemiłych chorób dotykającej jamy ustnej i naszego uzębienia jest aft. Atakują niespodziewanie. Jednego dnia kładziemy się zupełnie zdrowi, nad rankiem budzi nas ogromny ból, który uniemożliwia nam zjedzenie czegokolwiek.

 

Afty są to małe, bolesne wrzody występujące w  jamie ustnej, które zazwyczaj powstają w miękkim fałdzie tkanki, tam, gdzie wewnętrzna strona naszych policzków dotyka dziąseł. Najczęściej występują także na naszym podniebieniu miękkim, języku  jednocześnie mogą się pojawić dwa do trzech aftów, a w niektórych przypadkach nawet więcej. Jakie są objawy tej choroby. Początkowo są to czerwone krosty, w którym w przeciągu dwóch lub trzech dni tworzą się białe bądź zółte kropki.

 

Występujący ból może być tak duży, że w niektórych przypadkach może uniemożliwić mówienie. Pojawiają się też nie kiedy powiększone węzły chłonne wokół szyi. Naukowcy twierdzą, ze przyczyną powstawania aft może być zmęczenie, długotrwały stres, niewłaściwa dieta lub osłabienie fizyczne.Afty często występują u osób z AIDS w skutek osłabienia organizmu. Interwencja lekarzy jest zbędna, najczęściej można to leczyć lekarstwami dostępnymi w aptekach. Specjalistycznych wskazówek na temat tego schorzenia dostarczy dentysta olsztyn i dentysta brodnica.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Objawy i leczenie aft
Nick: